Yemek Odası Aydınlatma

Yemek odasında kullanılan avizeler hakkında en sık sorulan soru avizenin masaya uzaklığının ne kadar olması gerektiğidir. Ana ışık kaynağının genel aralığı masadan 78cm-92cm yükseklikte olmalıdır. Avizede toplam minimum 150 wattlık bir ışık öngörülmeli.
Işık gücünü istediğiniz atmosferde ayarlıyabilmek için bir dimmer kullanmayı düşünebilirsiniz. Aile yemekleri için büyük ihtimalle parlak bir ışık tercih edebilirsiniz. Daha resmi akşam yemeklerinde ise genellikle yumuşak ışık arzu edilir.
Odanızın ebatı avize seçiminde büyük bir rol oynar. İşte size odanın boyutuyla avizenin boyutunun tavsiye edilen oranı hakkında yol göstericek bir kaç ölçü.

Oda Avize Çapı
3 m.x 3 m. 43 cm - 51 cm
3.7 m. x 3.7 m. 52 cm - 66 cm
4.2 m. x 4.2 m. 60 cm - 77 cm

 


Çoğu insan yemek odasına seçtiği sarkıtın odanın temasını belirlemesini ister. Gömme aydınlatma, seçtiğiniz avizeye ek olarak, masanızın dikkat çekmek için ihtiyacı olan o ekstra etkiyi vericektir. Odaların köşelerine koyucağınız gömme aydınlatma görsel olarak odanın daha büyük gözükmesini sağlıyacak ve daha ferah bir ortam yaratacaktır. 
Avizeyle takım olan aplikler servis masaları ve büfeleri zekice aydınlatmak için çok iyi bir çözümdür. Aynalarınızı vurgulamakta kullanıcığınız aplikler odanıza derinlik kazandırıp, büfenizin görünümünü daha değerli kılacaktır.