Bahçe AydınlatmaDış mekan aydınlatma mülkünüzün güzelliğini yükseltir, evinizi daha tehlikesiz ve güvenilir kılar, ve bahçenizde geçirdiğiniz zevkli saatlerin çoğalmasını sağlar.
Ayrıca aydınlatma ile evinize yapıcağınız yatırım, evinizi değerlendirerek size bu yatırımı fazlasıyla karşılıyacaktır.

İyi aydınlanmış bir ev girişi, konuklarınızı karşılar ve ziyaretçileri tespit etmenize
yardımcı olur. Kapınızın iki tarafına yerleştireceğiniz dış mekan duvar aplikleri evinize sıcak,
davet eden bir görüntü kazandırırken, girenlerin emniyetini sağlıyacaktır.

Verandanın altına veya
başka herhangi bir çıkıntıya, sarkıt aydınlatma ürünlerinden seçebilirsiniz, zincirli sarkıt veya dış mekan tavan aydınlatma bunlara bir kaç örnektir.
Arka giriş veya yan girişlerde kapı kilidinin bulunduğu yöne yerleştirilicek tek bir bahçe apliği yeterli olucaktır.
Enerji tasarrufunu sağlamak için, dış mekan armatürlerde PLC, kompakt floresan veya metal halide ampuller (veya sodyum buharlı ampuller) kullanmayı göz önünde bulundurmalısınız.Gece garajı kullanan aile bireylerinin güvenliği ve emniyeti için, garajın ön yüzüne bir duvar armatürü monte edebilirsiniz. Yüksek basınçlı sodyum ampulle donanmış armatürler, akkor ampullerden daha iyi ışık verip, daha uzun ömürlü oluyorlar. Ayrıca dış mekan için mevcut olan fotoseller aydınlatma armatürleriniz gece kendiliğinden aydınlatıp günün ilk ışıklarında söndürerek, hem enerji tasarrufu sağlıcak hem de siz uzaktayken güvenlik temin edicektir.

 

Artı bir güvenlik için, evinizin karanlıkta kalabilicek her köşesini aydınlatın. Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla, monte ediceğiniz hareket veya ısıya duyarlı sensörler, sadece, herhangi biri yaklaşınca armatürleri devreye sokucaktır. Otomatik bir zamanlıyıcı, dış mekan aydınlatmalarınızın bir bölümünü kontrol ederek, onları belirlenen saatte söndürebilir, diğer taraftan koruma amaçlı aydınlatmaları gece boyunca yanar vaziyette bırakılabilir. Diğer kanıtlanmış ev emniyeti tedbirlerinden biri de ev içinde kullanıcağınız zaman saatleridir. Siz evde yokken bile evi meşgul gösteririr.

 

 

Merdivenler, yollar, ve patikalar gece bütün aile bireylerinin ve konukların rahatça hareket edebilmelerini sağlıcak şekilde aydınlatılmalıdır. Set üstü armatürler, yer armatürleri veya duvar aplikleri kullanabilrsiniz. Kullanıcağınız dairesel ışık yayan kısa yol armatürleri, yürüyeceğiniz yolu aydınlatır aynı anda çicek yataklarını, çalıyı veya fundaları vurgular. Bu yere yakın aydınlatmaların enerji tasarruflu alçak voltajlı ampuller kullananan şekilleri mevcuttur. Bu tip ürünlerin monte edilmesi kolay olup yerleri basitçe değiştirilerek dış aydınlatmanıza çabuk bir farklılık yansıtabilir. Yere yakın aydınlatmalar, yanından yol geçen patikaların sınırlarını belirlemek için de kullanılabilir. 45-65 cm. lik ürünlerde kullanabilirsiniz. Gölgelikli ürünler tercih edersiniz fazla parlak ışığı engellemiş olursunuz.
Katlar, verandalar , ve teraslar
da merdiven altları ve bankolarda düşük voltajlı minik ışıklar kullanarak mekanınızı romantik bir inziva köşesine dönüştürebilirsiniz.


Yakındaki bir ağacın dallarına monte ediceğiniz spot aydınlatma da değişik bir atmosfer için çözüm olabilir.

 

 Barbekü veya servis alanlarına, güçlü ışıklı armatür yerleştirmeyi tercih edin. Bunun için çatının bitişiğine IP si yüksek bir gömme aydınlatma yerleştirin veya barbekünün arkasındaki parmaklıklara spot türü bir aydınlatma monte edin.