Ev Ofis (Home Office) AydınlatmaBir ev-ofis aydınlatırken, konforlu, sert kontrastlardan uzak ve parlaklıkla rahatsız etmiyen bir ortam yaratmak uygun olucaktır. Okuma, yazma ve bilgisayar kullanımı için görev aydınlatmaya, etrafı aydınlatmak için genel aydınlatmaya ihtiyacınız olucak. Dilerseniz değer verdiğiniz objeleri vurgu aydınlatma ile öne çıkarabilirsiniz.

Enerji tasarruflu floresan ampullerle donanmış iki geniş duvar armatürü, iyi dağılmış bir genel aydınlatma sağlıyarak, ihtiyacınız olan bol ışığı size temin edicektir. Bu tip bir aydınlatma çalışma masasında varolan gölgeleri de yok edicektir. Armatürü kafanızın sağ ve sol üstüne yerleştirirseniz ışığın omuzunuz üstünden gelmesini sağlıyacaksınız. Çalışma masasının ön tarafına yerleştirilicek bir aydınlatma, sorun çıkarıcak yansımalar yaratacağından, bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.


Bufeler ince, zarif, enerji tasarruflu floresan içeren dolap altı armatürle aydınlatılabilir. Çalışma alanında oluşabilicek parlamaları önlemek için bu armatürü mümkün olduğu kadar bufenin ön tarafına monte edin.


Resimler, hatıralar, mesleki sertifikaları,
veya göz alıcı bir bitkiyi ray sistemi ile aydınlatarak bu objelere dikkati çekebilirsiniz.


Ayarlanabilir masa lambası klavyeye ve yazı masasına ilave bir aydınlatma sağlıcaktır. Bu lambayı bilgisayar ekranında yansıma yapmıcak şekilde yerleştirin.