Temel Aydınlatma

Evinizi aydınlatmak için beraber çalışan üç temel aydınlatma tipi vardır: Genel, Görev ve Vurgu. İyi bir aydınlatma planı, bu üç şekli birleştirerek, fonksiyon ve stile uygun, bir alanı aydınlatmaktan geçer. 

Genel Aydınlatma

Genel Aydınlatma bir alanın baştanbaşa ışıklandırılmasıdır. Çevre aydınlatma olarakta bilinen, genel aydınlatma konforlu derecede bir parlaklık yayar, bireyin görme kapasitesini yüksek tutar ve güvenli bir şekilde yürüyebilmesini sağlar. Bu avize, tavan veya duvar armatürleri, gömme veya ray sistemli aydınlatma, ve bahçenize yerleştireceğiniz fenerlerle tamamlanabilir. Güneş ışığının yerini alabilicek temel aydınlatm formu olan genel aydınlatma evinizi ışıklandırmak için önemli bir esastır...

Genel Aydınlatma

Genel Aydınlatma


Görev Aydınlatma

Görev aydınlatma, okuma, dikiş, yemek yapma, ev ödevi, hobiler, oyunlar, ajandanızın kontrolu gibi spesifik görevleri gerçekleştirme de yardımcı olur. Bunu gömme ve ray sistemi, sarkıt aydınlatma, ve taşınabilir ampullerle sağlıyabilirsiniz. Görev aydınlatma göz kamaştırıcı olmaktan ve gölgelerden kaçınmalı ve göz yorgunluğun önlücek kadar parlak olmalıdır.

Görev Aydınlatma


Vurgu Aydınlatma

Görsel bir ilgi yaratarak odanızda bir drama estirir. Dekorasyon şemasının bir parçası olan vurgu aydınlatma, resimlere, bitkilere, büstlere ve buna benzer diğer uygun estetik dekorlara noktasal aydınlatma sağlar. Bu sisteme, duvarınızın dokusuna, kumaşına veya dış mekan mimarisine dikkat çekmek için de yer verilir. Vurgu aydınlatma, odaklama noktasında, etrafındaki genel aydınlatmanın üç katı kadar bir ışığa ihtiyaç duyar. Bu tür bir aydınlatma ray sistemleri, gömme (sıva altı), veya duvar aplikleri tarafından uygulanır.

Vurgu Aydınlatma